Verbind je met ons

Europese raad

EU-begroting voor 2023: Raad en Parlement bereiken overeenstemming

DELEN:

gepubliceerd

on

We gebruiken uw aanmelding om inhoud aan te bieden op manieren waarmee u heeft ingestemd en om ons begrip van u te verbeteren. U kunt zich op elk moment afmelden.

De Raad en het Europees Parlement hebben vandaag overeenstemming bereikt over een EU-begroting voor 2023 die sterk gericht is op de belangrijkste beleidsprioriteiten van de EU.

De totale vastleggingen zijn vastgesteld op € 186.6 miljard. Dit is een stijging van 1.1% ten opzichte van de gewijzigde begroting 2022. Er is 0.4 miljard euro beschikbaar gehouden onder de uitgavenplafonds van het meerjarig financieel kader voor 2021-2027, waardoor de EU kan reageren op onvoorziene behoeften.

De totale betalingen bedragen € 168.6 miljard, een stijging van 1% vanaf 2022.

Jiří Georgiev, viceminister van Financiën van de Tsjechische Republiek en hoofdonderhandelaar van de Raad voor de EU-begroting 2023

Ik verwelkom ons akkoord over de begroting voor volgend jaar, omdat het ons in staat zal stellen ons te concentreren op de prioritaire gebieden van de EU in een bijzonder onstabiele geopolitieke context. Het zorgt ook voor een realistische aanpak, rekening houdend met de huidige economische situatie, de belangen van de belastingbetalers en de noodzaak om het hoofd te bieden aan nieuwe uitdagingen die zich in 2023 kunnen voordoen.Jiří Georgiev, viceminister van Financiën van de Tsjechische Republiek en hoofdonderhandelaar van de Raad voor de EU-begroting 2023

 EU-begroting 2023 (in miljoen EUR)
RubriekenVerplichtingenBetalingen
1. Eengemaakte markt, innovatie en digitaal21.54820.901
2. Cohesie, veerkracht en waarden70.58758.059
3. Natuurlijke hulpbronnen en milieu57.25957.456
4. Migratie en grensbeheer3.7273.038
5. Veiligheid en defensie2.1171.208
6. Buurt en de wereld17.21213.995
7. Europese overheidsadministratie11.31111.311
Speciale instrumenten2.8552.680
Totaal186.617168.649
Kredieten als % van het bni (bruto nationaal inkomen)1,14%1,03%

Verplichtingen zijn wettelijk bindende beloften om geld te besteden aan activiteiten die over meerdere jaren worden uitgevoerd.

Betalingen uitgaven te dekken die voortvloeien uit vastleggingen die in het lopende of voorgaande jaren zijn aangegaan.

Achtergrond

De Commissie stelde in haar oorspronkelijke ontwerpbegroting voor 2023 de totale vastleggingen vast op € 185.59bn en totale betalingen op € 166.27bn.

advertentie

De Raad stelde in zijn standpunt van 13 juli 2022 de totale vastleggingen vast op € 183.95bn en totale betalingen op € 165.74bn.

Het Parlement stelde in zijn in oktober 2022 goedgekeurde amendementen de totale vastleggingen vast op € 187.29bn en totale betalingen op € 167.61bn.

Eveneens in oktober 2022 heeft de Commissie een nota van wijzigingen bij de ontwerpbegroting ingediend, waarin de totale vastleggingen werden vastgesteld op € 186.35bn en totale betalingen op € 168.66bn.

Goedkeuring van de begroting vereist een gekwalificeerde meerderheid in de Raad, in overeenstemming met het Europees Parlement (rechtsgrondslag: artikel 314 van het Verdrag betreffende de werking van de Europese Unie).

Volgende stappen

Het Parlement en de Raad hebben nu 14 dagen de tijd om het bereikte akkoord formeel goed te keuren. De Raad zal het naar verwachting op 22 november goedkeuren.

Bezoek de meeting pagina

Deel dit artikel:

EU Reporter publiceert artikelen uit verschillende externe bronnen die een breed scala aan standpunten uitdrukken. De standpunten die in deze artikelen worden ingenomen, zijn niet noodzakelijk die van EU Reporter.

Trending